Абонемент № 6 – «Скрипкова музика»
Абонемент № 6 – «Скрипкова музика»

12-04-2017 19:00

12.04.2017

Абонемент № 6 – «Скрипкова музика»

Лауреат міжнародних конкурсів МИКИТА БОРИСОГЛЄБСЬКИЙ

Партія фортепіано – лауреат міжнародних конкурсів В’ЯЧЕСЛАВ НОВИКОВ (Фінляндія)

Програма:

І відділ

Ф. Шуберт – Сонатина № 3 для скрипки і фортепіано соль мінор

Л.Бетховен – Соната № 5 для скрипки і фортепіано («Весняна») фа мажор, тв.24

ІІ відділ

Й. Брамс – Соната № 3 для скрипки і фортепіано ре мінор

Блискучий молодий скрипаль

Микита Борисоглєбський нині заслужено вважається одним із найяскравіших музикантів сучасності.

Стрімкість розвитку молодого музиканта вражаюча: дебютувавши у 10 років із Ростовським симфонічним оркестром, він у 14 став студентом Московської консерваторії імені П.І. Чайковського, в 15 – артистом, у 18 - наймолодшим солістом Московської академічної філармонії. Нині він – лауреат багатьох престижних міжнародних конкурсів, володар різних професійних нагород, концертний соліст із вражаючим графіком виступів. Незважаючи на молодий вік, музикант грає увесь основний скрипковий репертуар.

Концертний графік артиста спланований на декілька років наперед. Географія гастрольних турів скрипаля охоплює широкий простір нашої планети: від Канади і Бразилії до Китаю і Японії, від Шотландії до Нової Зеландії; з регулярними концертами у Росії, Фінляндії, Великій Британії, Франції, Німеччині, Литві, Бельгії, Італії, Сербії, Польщі, Хорватії.

Кожний концерт Микити Борисоглєбського – подія. Шведська критика писала: «Виконавська техніка Борисоглєбського – це техніка топ-класу, віртуозність його – унікальна. Що вражає понад усе, так це його здатність грати то ніжно, то бравурно, але при цьому зберігати вишуканість і зосередженість на музичній лінії твору. Це – фантастика, наскільки співуче його виконання».

Микита Борисоглєбський народився у місті Волгодонську в родині вчених-хіміків. Навчатися грі на скрипці почав у сім років. У 2000 році, у віці 14 років вступив до Московської консерваторії імені П.І. Чайковського в клас Е. Грача і його асистента Т. Беркуль. Будучи студентом, грав в оркестрі «Московія», де пройшов шлях від оркестранта до концертмейстера. У 2005 році М. Борисоглєбський був прийнятий до аспірантури, де займався науковою роботою, присвяченою англійській скрипковій музиці ХІХ-ХХ ст.

У 2007 році він взяв участь в ХІІІ Міжнародному конкурсі імені П.І. Чайковського і став лауреатом ІІ премії і володарем п’яти спеціальних призів, включно з «Призом глядацьких симпатій».

З 2008 року проходив трирічне стажування в Бельгії в Музичному коледжі імені Королеви Єлизавети (клас А. Дюме), а через рік став лауреатом Конкурсу імені Королеви Єлизавети у Брюсселі. У цьому ж році він отримав звання «Скрипаль року» від Американського міжнародного фонду Майї Плисецької і Родіона Щедріна. 2010 рік приніс скрипалю перемоги на міжнародних конкурсах імені Ф. Крейслера у Відні та імені Я. Сібеліуса в Хельсінкі і приз за краще виконання Концерту Я. Сібеліуса. У цьому ж році газета «Музыкальное обозрение» оголосила М. Борисоглєбського «Персоною року». Не менш яскравим став для скрипаля і 2011 рік: Італійська Академія струнних інструментів і Товариство Антоніо Страдиварі вручила йому почесну нагороду «Virtuoso», а Міжнародний фонд Я. Сібеліуса нагородив М. Борисоглєбського медаллю Яна Сібеліуса за інтерпретацію музики композитора.

З 2007 року Микита Борисоглєбський - соліст Московської філармонії, з 2011 року – соліст великого продюсерського агентства «IMG-Artist» (Лондон). Протягом 2011-2012 років продовжив навчання на курсах вищої майстерності в Музичній академії у Кронберзі (Німеччина) з А. Чумаченко. У 2013 році М. Борисоглєбський став володарем Гран-прі Міжнародного конкурсу «Monte Carlo Violin Masters» (Монако).

Вартість квитків: 70 грн - 310 грн

Найближчі події