Capriccio Espagnol
Capriccio Espagnol

11-09-2018

Фестиваль гітарної музики в Національній філармонії проходить раз на рік, а музику, написану для гітари, хочеться чути частіше. Диригент Ігор Палкін разом із філармонічним симфонічним оркестром та гітаристом Андрієм Остапенком підготували програму із творів Александра Тансмана та Хоакіна Родріго.

Александр Тансман, видатний польський композитор, піаніст і диригент, упродовж багатьох років товаришував з іспанським гітаристом Андресом Сеговією. Саме для нього Тансман писав свої твори для гітари, і концерт для гітари з оркестром «Присвята Мануелю де Фалья», – не виняток. Тансман написав цей твір 1954 року. Сеговія нібито лишився незадоволеним сольною партією, яка видалася йому занадто простою. Тому Тансман так ніколи й не оркестрував цей твір, лишивши вказівки у партії фортепіано. Згодом концерт оркестрував італійський гітарист, композитор і педагог Анджело Джілардіно.

Концерт «Аранхуес» для гітари з оркестром Хоакіно Родріго – найвідоміший твір іспанського композитора і найпопулярніша п’єса класичної музики ХХ століття. Написаний в Парижі 1939 року, концерт присвячений гітаристу Рехіно Сайнс де ла Маса, який надихнув Родріго на написання цього твору і який був його першим виконавцем. Історія написання пов’язана зі спогадами про сади королівського двору в Аранхуесі, де Родріго з дружиною провели медовий місяць. Особливої популярності твір набув завдяки своїй другій частині, Adagio, де головна тема звучить у англійського ріжка і є алюзією на андалузькі літургійні піснеспіви, що виконуються під час релігійних обрядів у Страсну неділю.

Також у концерті прозвучать симфонічне скерцо француза Поля Дюка «Учень Чародія» та «Іспанське капричіо» Римського-Корсакова.


Квитки продаються у касі філармонії -(044) 278-16-97,
в театральних касах м.Києва
та онлайн:

Найближчі події