Пам’яті героїв Небесної сотні. Й.С.Бах - «Страсті за Матвієм»
Пам’яті героїв Небесної сотні. Й.С.Бах - «Страсті за Матвієм»

08-02-2018

20 лютого – річниця пам’яті героїв Небесної сотні. Традиційно цю дату вшановують концертом-присвятою на сцені Національної філармонії України. Цього разу виступить Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України. Головний диригент – Валентина Іконник-Захарченко. У програмі – «Страсті за Матвієм» Йоганна Себастьяна Баха.

«Страсті за Матвієм» – ораторія для солістів, хору, оркестру, клавесина і органа на тему євангельського сюжету про страждання Христа. Початково призначений для виконання в страсну п’ятницю у церкві, в наші дні твір все частіше виконується у концертних залах, незалежно від християнської традиції великого посту. Пасіони, або страсті Бах писав упродовж своєї багаторічної служби на посаді кантора Церкви Святого Фоми у Лейпцігу (1723 – 1750 роки). Втім, до наших днів повністю дійшли лише партитури «Страстей за Матвієм» та «Страстей за Іоанном».

«Страсті за Матвієм» – один з найбільш масштабних творів Баха (загальний час звучання – близько трьох годин), він вважається вершиною творчості німецького генія. За драматургією, розвитком сюжету це майже опера. За структурою композиція складається із речитативів (включаючи читання тексту Євангеліє), арій, хоралів та хорів. Крім Євангеліста, перед публікою постають солісти в ролі відомих євангельських персонажів – Ісус, Іуда, Петро, Понтій Пілат, дружина Пілата та інші.

У Києві прозвучить скорочена версія бахівських страстей.

Квитки продаються у касі філармонії -(044) 278-16-97,
в театральних касах м.Києва
та онлайн:
Найближчі події