МИКОЛА ДЯДЮРА

МИКОЛА ДЯДЮРА

Головний диригент

Микола Дядюра народився у м. Києві. Навчався в Київській державній консерваторії імені П.І.Чайковського в класі професора Романа Кофмана. Його диригентська кар'єра почалась у 1987 році, коли він одержав премію і спеціальний приз Японської асоціації диригентів на Міжнародному конкурсі диригентів у Токіо. Після конкурсу в Японії був запрошений всесвітньо відомим Сеїджі Озавою на стажування до США, де навчався під керівництвом Озави, Бернстайна і А.Превіна.

У 1988 році одержав премію на Міжнародному конкурсі диригентів у Будапешті. Впродовж 1986-1988 років працював художнім керівником і головним диригентом Симфонічного оркестру Омської філармонії (Росія).

В 1989-1996 роках - головний диригент Сеульського симфонічного оркестру і Симфонічного оркестру Кванг Джу (Південна Корея).

З 1988 року працює диригентом, з 2011 року - музичним керівником Національної опери України.

В 1996 році став головним диригентом Симфонічного оркестру Національної філармонії України, і з того часу поєднує оперну і філармонічну діяльність (з 2011 року - диригент Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України).

Він - диригент-постановник вистав у Національній опері України: "Севільський цирульник" Дж. Россіні, "Богема" Дж. Пуччіні, "Ріголетто" Дж. Верді, "Лючія ді Ляммермур" Г.Доніцетті (поновлення).

В Національній філармонії України започаткував цикли симфонічних концертів "Всі симфонії Бетховена", "Всі симфонії і концерти Брамса" (до 170-річчя з дня народження), вперше в Україні виконав симфонію "Ромео і Юлія", "Te deum" і "Реквієм" Г.Берліоза (в рамках фестивалю до 200-річчя з дня народження), "Коронаційну месу" Дж.Паізієлло.
В 2003 році започаткував абонементи оркестру "Симфонія ХХ століття" (2003-2004рр.), "Роберт Шуман і його сучасники" (2004-2005рр.)
М.Дядюра - диригент-постановник багатьох театрально-концертних проектів на сцені Національної філармонії України, зокрема: моноопера "Ніжність" В.Губаренка, опера "Руслан і Людмила" М.Глінки, опера "Фіделіо" А.Бетховена, музично-драматичні сцени "Заметіль" (Пушкін-Свиридов), музично-театральні сцени "Пер Гюнт" (Ібсен-Гріг) та інші.

Як гостьовий диригент, працював із філармонічними оркестрами Польщі, Росії, Італії, Південної Кореї, Японії. В Сеульській опері здійснив постановки опер "Тоска" Дж.Пуччіні, "Паяци" Р.Леонкавалло, "Сільська честь" П.Масканьї.
Активно гастролює із Симфонічним оркестром Національної філармонії України. Мав численні концертні тури до Німеччини, Франції, Іспанії, Швейцарії, Польщі, Туреччини. Брав участь у міжнародних фестивалях в Україні ("Київ Музик Фест", "Музичні прем'єри сезону" (Київ), "Володимир Крайнєв запрошує..." (Київ), "Віртуози" (Львів)) та за кордоном ("Le Melomany"(Франція), музичний фестиваль у м. Сан-Максимін (Франція), "La Chaise-Dieu" (Франція), фестиваль Гектора Берліоза у м. Ля Кот Сант-Андре (Франція), Міжнародний музичний фестиваль духовної музики в Марселі (Франція), в м. Блекеде (Німеччина), в м. Вроцлаві (Польща), Дні культури України в Швейцарії (Берн) та інші.

В 1998 році одержав почесне звання "Заслужений діяч мистецтв України."
У 2003 році був удостоєний державної нагороди - Орден "За заслуги" ІІІ-го ступеня.
В 2005 році отримав нагороду уряду Франції - "Кавалер Ордена мистецтв і літератури".
В 2008 році одержав почесне звання "Народний артист України".
В 2011 році став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Найближчі події