Дует солістів Національної філармонії України

Дует солістів Національної філармонії України

Солісти
Дует солістів Національної філармонії України
Заслужені артисти України
Герман Cафонов (скрипка)
Олена Строган (фортепіано)


Дует солістів Національної філармонії України - помітне явище української музичної культури, відоме як на вітчизняній, так і на європейській сценах. Артистів вирізняє глибоко продуманий відбір репертуару з найбільш яскравих творів світової музики минулого й сучасності, концептуальне самобутнє рішення художньої ідеї, нетрадиційна інтерпретація загальновідомих шедеврів, які в їх виконанні набувають сучасного емоційно-філософського наповнення та нового інтелектуального змісту.

Музичне обдарування артистів яскраво виявилось з юних літ: вони навчалися у Київській спеціальній музичній школі ім. М. Лисенка для особливо обдарованих дітей, а у 1989 р. закінчили Національну музичну академію України. Герман Сафонов - учень професора О.Горохова, відомого скрипаля, який продовжив школу Л.Цейтліна та Л.Ауера. Олена Строган навчалась у класі відомого піаніста В.Винницького (зараз живе у США), який передав їй традиції своїх педагогів Є.Малініна та Г.Нейгауза. У 1996 р. молоді музиканти студіювали в Академії Менухіна (Швейцарія).

Дует Г.Сафонов-О.Строган почав концертувати у 1994 році і досить швидко став відомим. У 2002 р. їм присвоєно звання заслужених артистів України. Технічна досконалість гри, тонке й органічне відчуття ансамблевості (можливо, цьому сприяє й те, що вони подружжя) одразу ж зачаровують слухача, навіть не обізнаного з музикою. А для професіоналів їхнє мистецтво розкриває нові виміри у світі звуків, нове осмислення музичної форми. І головне - їхні концертні виступи несуть енергетику високої духовної сили, магнетичну красу гармоній і досконалість класичних співзвуч.

"Герман Сафонов та Олена Строган - талановиті музиканти, які, незважаючи на молодість, виявили себе як майстри своєї мистецької справи..." (Ю.Іщенко, заслужений діяч мистецтв України, професор Національної музичної академії, композитор). "Дует Г.Сафонова та О.Строган - це високопрофесійний ансамбль, якому властиві глибока культура, прекрасне відчуття стилю та форми, тонкий смак, здатність відтворювати широкий образно-емоційний спектр: від щонайтоншої лірики до стихії відкритих емоцій..." (Є.Станкович, народний артист України, лавреат Національної премії України імені Тараса Шевченка). "Глибина музичних рішень та сила емоційного впливу гри цих музикантів дуже рідкісна, особливо у камерній музиці..." ("Українська Панорама").

Герман Сафонов багато виступає як соліст із провідними симфонічними оркестрами України. "Його гру характеризує велика технічна майстерність і, найперше, неймовірна особиста виразність. Мій скрипковий концерт він виконує з великою музичною переконливістю..." (Й.Квандал, Норвегія).

Герман Сафонов та Олена Строган ведуть активну концертну діяльність, виступають на центральних каналах Національного телебачення та радіо. Дует є першим в Україні виконавцем творів таких композиторів, як Ч.Айвз, Й.Квандал, Е.Кшенек, а також сучасних українських авторів. Музиканти беруть участь у багатьох музичних фестивалях: "КиївМузикФест", "Музичні діалоги", "Музичні прем’єри сезону" (Україна), "Загребський фестиваль", "Apollonia"(Болгарія), "Фестиваль К.Шимановського"( Закопане). Артисти з великим успіхом гастролювали у Польщі, Хорватії, Болгарії, Німеччині, Італії, Швейцарії, Франції. У 2004 році фірма Comp music EMI licensee випустила компакт-диск із записом музикантів.
Найближчі події