Струнний квартет "Каприс-Класік"

Струнний квартет "Каприс-Класік"

Леоніла Круглікова ще під час навчання в Національній музичній академії України імені П.І.Чайковського (1994 рік) створила струнний квартет "Капріс-плюс", який згодом був перейменований в „Каприс-Класік”. У 1998 році квартет був зарахований до штату Національної філармонії України. За понад 20 років творчої діяльності квартет зайняв чільне місце серед мистецьких колективів України. Програми квартету різноманітні  і їх завжди об’єднує прагнення до гармонії, краси та творчих змін.

Квартет неодноразово з успіхом представляв київську виконавську школу на міжнародному рівні, гастролюючи у Франції, Португалії, Італії, Японії, Росії, Білорусі, Литві, Швейцарії, Словенії. Квартет „Капріс-Класік” брав участь у проведенні багатьох важливих державних акцій: Дня Незалежності України, дипломатичних прийомах Президента України, виступи перед послами країн, акредитованих в Україні тощо.

На прославленій сцені Колонного залу імені М.В.Лисенка колектив з успіхом виконував квартети Й.Гайдна, В.А. Моцарта, Л. Бетховена, П. Чайковського, С. Рахманінова, С. Прокоф’єва, М. Равеля, Й. Брамса, Д. Шостаковича.
Керівник квартету Леоніла Круглікова була ініціатором і автором музичних проектів: „Музика про Жінку”, «Романтік Классік», «Чарівна казка» (на музику "Дитячого альбому" П.Чайковського), «Танго Свободи» (на музику Астора П’яццоли), «Класика – це класно!», «На каждый звук есть эхо на Земле», "Концерт на "біс", а також проведення Міжнародного фестивалю імені Астора П’яццолли «АсторФест-2009».
"Каприс-Класік"
У 1996 році на Міжнародному конкурсі імені П. Лантьє (Франція) квартет "Каприс-Класік" став лавреатом.

Репертуар квартету різноманітний - це музика різних стилів і жанрів: віденська класика, музика імпресіоністів, сучасних авторів, квартети російських композиторів-класиків. Багато творів у виконанні квартету записані до фондів Українського радіо і телебачення. Про квартет створені фільми та зняті передачі на радіо і телебаченні, зокрема у циклі «Київ класичний», «12 капризів жінки», «Прем’єр-Класік», а також випущені компакт-диски «Мініатюри» та «Лібертанго».

Музиканти знаходяться у постійному пошуку, розширюючи межі репертуару і виконавські можливості колективу.

Склад квартету:
Тетяна Хоменко (перша скрипка)
Олександра Савченко (друга скрипка)
Леоніла Круглікова (альт) - керівник
Євгенія Дячук (віолончель)

Найближчі події