Фольклорний ансамбль "Веселі музики"

Фольклорний ансамбль "Веселі музики"

Нині “Веселі музики”, безумовно, один з найвідоміших і популярних в Україні музичних колективів, які виконують народну музику.

Ансамбль був створений у 1981 році. Від початку його існування у колективі працюють:
заслужений артист України Павло Бугар - народні духові інструменти, спів;
заслужений артист України Юрій Різоль - ударні інструменти, спів;
заслужений артист України Сергій Хитряков - баян, спів, аранжувальник, художній керівник;
заслужений артист України Олександр Чух - контрабас, спів.
З 2010 року в ансамблі працює лауреат міжнародних конкурсів Валерій Голуб - спів, скрипка.

У 1987 році артисти стали переможцями на Всеукраїнському конкурсі артистів естради і здобули звання лауреатів. З 1988 року ансамбль працює в Національної філармонії України.

VeseliMuzyky01.jpg

Цілком заслужено «Веселі музики» вважаються одним із найбільш знаних колективів не тільки в Україні, а й за її межами. Музиканти ансамблю 46 раз з успіхом виїжджали з концертами за межі України. Свою майстерність музиканти демонстрували в багатьох країнах світу: Англії, Австрії, Бельгії, Болгарії, Голландії, Іспанії, Греції, Німеччині, США, Франції, Шотландії, Чехії, Словаччині, Польщі, Фінляндії.  Багато виступів ансамблю проходило на високих рівнях. Серед них - виступ перед королівською родиною Шотландії, в Організації Об’єднаних Націй, перед Президентами Польщі, Болгарії, Фінляндії, Естонії, Білорусі, та багато інших. Ансамбль «Веселі музики» брав участь і був відзначений як найкращий на багатьох міжнародних фольклорних фестивалях, серед яких:
Kaltenberg volkfest ( 1991 р. Німеччина), Folk for Peace (1990 р. Шотландія), Маковецька струна (1992 р. Словаччина), Riverfest-competition (1993 р. США, Техас), International Hackbret (1995 р. Німеччина) та багато інших.

Ансамбль багато гастролює по Україні. Протягом 2000 - 2008 років ансамбль дав понад 400 концертів по містах і селах Київської Полтавської, Чернігівської, Дніпропетровської, Вінницької, Закарпатської, Львівської, Черкаської, Рівненської, Житомирська, Київської області в рамках мистецької акції «Майстри мистецтв – трудівникам села».

В 2000 році за вагомий особистий внесок у популяризацію української народної пісні, високий професіоналізм всім артистам ансамблю було присвоєно почесне звання «Заслужений артист України».

Ансамбль записав 5 аудіо альбомів, 4 компакт-диски з українською народною музикою, про нього знято 2 музичних фільми - це своєрідний творчий рекорд серед колективів подібного жанру. Всі записи ансамблю увійшли до фонду Українського радіо і постійно звучать в ефірі.

У травні 1998 року відома англійська фірма ARC RECORDS випустила компакт-диск ансамблю “Танці на селі” - перший компакт диск з українською народною музикою, який з успіхом продається в 56 країнах світу. За період від 1998 по 2006 рік по всьому світу розійшлось тисячі CD із записами народних пісень у виконанні ансамблю «Веселі музики». У березні 2006 року диск був перевиданий і продовжив свою успішну ходу по всьому світу.

У 2002 році за високий професіоналізм та видатні творчі досягнення ансамблю була присвоєна міжнародна премія «Золотий Орфей».

З 2001 року з ансамблем виступає солістка Національної філармонії, лауреат Всеукраїнського та Міжнародного конкурсу Тетяна Школьна (народний спів), вокальне тріо «Козачка» (Ніна Карзанова, Анастасія Чумаченко, Тетяна Школьна) та цимбаліст-віртуоз, лауреат Міжнародного конкурсу Володимир Польовчик.

Відео-матеріали:


Найближчі події